Dobra praca – zestaw porad od rekruterów

Przekonaliśmy zaproszonego przez nas coacha z markowego portalu pracy i kariery Szukam Pracy do podzielenia się swoimi doświadczeniami dot. przyspieszenia własnej kariery w czasie zmiany pracy. Tu poznasz opinie naszego gościa.

Opracowywanie rozwoju zawodowego uznaje się za elementarną domenę życia każdego zatrudnionego, który poważnie rozpatruje temat swojej przyszłości. Tak widziana zapobiegliwość to nie tylko sensowne posunięcie, lecz przede wszystkim gwarantujące ogromne zyski. Jakie?

Za przyczyną planowania własnej ścieżki zawodowej dobrze wiemy, dokąd zmierzamy, jak chcemy się tam dostać i jaki obieramy cel. Nie działamy tym samym na oślep, lecz zmierzamy do celu wyraźnie obranym traktem. Stąd bez trudu możemy uzyskać to, co sobie chcieliśmy. Nasze metody postępowania są bardziej ułożone oraz metodyczne, dzięki czemu nastrajamy się na powodzenie, nie zaś na fiasko.

Obmyślanie rozwoju zawodowego pozwala nam także na dokładne aranżowanie własnego życia zawodowego, nie zaś ufanie w przypadek. Co więcej, pozwala nam również pielęgnować własny sposób bycia. Kreując rozwój zawodowy, zauważysz, iż wzrośnie Twoja śmiałość. Człowiek, który w pełni wie, co zamierza osiągnąć, jest bardziej ekstrawersyjny, czuje się mocniejszy, mniej bezwolny, a w pierwszym rzędzie nie zachowuje się obojętnie. Do swoich obowiązków i kariery podchodzi roztropnie i odpowiedzialne – w/w cechy z pewnością określają człowieka spełnionego.

To my w większości określamy, jak powinna się prezentować ścieżka naszej kariery oraz jak będzie przebiegać nasz rozwój kompetencji. W czasach, w których przyszło nam egzystować, znalezienie, jak również utrzymanie dobrego stanowiska pracy jest niemałym wyzwaniem, rynek pracy ciągle ewoluuje, stąd każdy jego uczestnik musi być w stanie się dostosować do wahającej się sytuacji na rynku pracy. Aby stać się atrakcyjnym dla pracodawcy, kluczowe jest zaplanowanie ścieżki własnego rozwoju kompetencyjnego. Aby coś osiągnąć, nie można bać się pracy i wysiłku, żaden pracodawca nie zakołacze do nas i nie zaoferuje nam niezwykłych warunków pracy. Z tego względu jak najszybciej opracuj indywidualną karierę zawodową, a przy tym wyznacz sobie cele, do jakich zamierzasz zmierzać i przede wszystkim – które są w Twoim zasięgu. Zyskasz pewność, że planowanie rozwoju zawodowego dostarczy Ci więcej zysków, niż myślisz.

Znajdź oferty Praca Wrocław

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s