O co powinno się zapytać podczas szukania hotelu na zorganizowanie szkolenia.


Jedną z często spotykanych metod na przeprowadzenie szkoleń są kilkudniowe wyjazdy do jakiegoś hotelu. Takie rozwiązanie charakteryzuje się kilkoma zaletami, na przykład taką, że jeśli się będzie przebywać w takim miejscu z uczestnikami skupić się można jedynie na tym, żeby odpowiednio ten czas wykorzystać. Rzecz jasna pod warunkiem, że hotel nie sprawi niespodzianki, bowiem często różnie może z tym być.

Wiele takich obiektów z miejsca można wyeliminować na wybranie miejsca na szkolenie, na przykład po rozmowie z recepcją czy też przeglądnięciu strony internetowej. Ale podczas szukania należy jeszcze zapytać o kilka nietypowych rzeczy, i przy okazji się zorientować o tematy, które hotele przeważnie będą ukrywać, a z całą pewnością same pierwsze o tym nie powiedzą.

Po pierwsze dotyczyć to będzie remontów, co do których rzadko się zdarza, że goście są informowani przy rezerwacji. A szkolenia przy akompaniamencie młotów udarowych czy wiertarek z pewnością nie będzie zbyt wygodne, niejednokrotnie wręcz nie pozwalając na pracę. Z takich też powodów za każdym razem warto zapytać o takie rzeczy, wtedy można być pewnym, że jednak jakaś odpowiedź będzie udzielona.

Dużym problemem są też różne wesela, imprezy a nawet jakieś inne szkolenia. Efektywne zrealizowanie planowanych zagadnień będzie wymagało skupienia i ciszy – jeśli zza drzwi będzie dobiegała skoczna muzyka, to z całą pewnością będzie to miało wpływ na uczestniczące osoby. O taki temat również należy zapytać w czasie szukania hotelu, jeżeli imprezy tego typu planowane będą w czasie wyjazdu, to być może lepiej będzie pomyśleć o jakimś innym rozwiązaniu.

Powinno się również dokładnie zweryfikować informacje o wielkości i wyposażeniu sal konferencyjnych, jakie znajdują się na terenie obiektu. Duża część hoteli lekko koloryzuje przy podawaniu informacji na swojej stronie firmowej, dlatego też będzie bezpiecznie dowiedzieć się tych rzeczy na recepcji czy u managera.

W przypadku przybycia liczniejszych grup niezwykle istotna będzie także szybkość obsługi, tak żeby uczestnicy nie musieli stać kilkadziesiąt minut w ogonku za meldunkiem czy obiadem. Te sprawy również warto wyjaśnić wcześniej z załogą hotelu, żeby nie było później niepotrzebnego nikomu zamieszania i pretensji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s