Jak wyznaczać cele i priorytety?

Realizacja własnych celów jest niezwykle ważna w naszym życiu, ale niejednej osobie z różnych powodów się to jedna nie do końca udaje. Niekiedy przeszkadza w tym zbytnia rutyna, innym razem brak odwagi aby szukać nowych możliwości, a czasami po prostu normalne lenistwo i niechęć do tego, żeby jakimś sposobem spróbować wiele osiągnąć w dalszym życiu.

Sporo pomysłów oraz postanowień, które później nie będą żadnym sposobem wykonywane będzie także dotyczyć rozwoju osobistego oraz sfery zawodowej. Sporo osób planuje zamianę obecnej pracy na lepiej płatną lub dającą lepsze możliwości rozwoju, inni chcieliby zacząć się uczyć obcych języków albo obsługi komputera lub zaliczyć np. Interpersonalne Wyjazdy Outdoor. Jednak w każdym takim przypadku będą się pojawiać jakieś czynniki, przez które nie jest wszystko realizowane.

A przecież każdy swoje cele może osiągnąć, ale niekiedy wziąć się za to w przemyślany sposób. W pierwszej kolejności zastanowić się trzeba nad tym, co się zamierza osiągnąć za kilka najbliższych lat, ale powinny to być idee które da się wykonać, przy uwzględnieniu możliwości, jakie się ma.

Bardzo istotną rzeczą przy takim procesie powinno być pisanie, tu warto notować w zasadzie wszystko, co wpadnie nam do głowy. Niektórzy mówią, że nie zapisane cele nie istnieją i rzeczywiście spisywanie wszystkiego na papierze bardzo może pomóc podczas późniejszego realizowania planów i postanowień.

Drugim ważnym czynnikiem w tej niekiedy ciężkiej drodze będzie uwierzenie w siebie i swoje możliwości. Sporo osób jeśli coś wymyśli, co sporo by odmieniło w dotychczasowym życiu porzuca swoje plany właśnie z powodu tego, że po prostu nie wierzą, że sobie poradzą. Dlatego też należy spojrzeć na to, czym się chce zająć z entuzjazmem i wiarą, a nie z obawą przed poniesieniem klęski.

No i wreszcie powinno się aktywnie działać, żeby dojść do wymarzonego celu. Niewielu osobom się udaje uzyskać jakiś spektakularny sukces w życiu bez jakiegoś wysiłku, więc i tu zapewne będzie tak samo. Zamiast siedzieć i marzyć o tym, co by się chciało mieć, trzeba zacząć pracować i sukcesywnie, mniejszymi lub większymi etapami próbować zdobyć to, co się zaplanowało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s