Cechy skutecznej grupy

W moim blogu pokażę właściwości dobrze działającego zespołu, jakie można spotkać w czasopismach branżowych. To tylko pierwsza część listy, bo cech opisano wyjątkowo dużo. Więcej można posłuchać tutaj:   Artykuły – Szkolenia Team Building
W tym miejscu pokazuję główne cechy sprawnego działu pracowniczego.
Kultura organizacyjna
Jest możliwe, aby ją wyczuć po kilkudziesięciu dniach przebywania w firmie, bywa zawsze niezapisana w żadnym dokumencie, bez nadymania się i zachęcająca do współpracy. Gdy jest konstruktywna i dopasowana do grupy nie da się wskazać znaczących napięć. Ludzie w niej współpracujący bywają chętni do poświęceń oraz zainteresowani rozwojem. Nie można zauważyć sumptomów znudzenia.
Konstruktywna dyskusja
Wiele spotkań, w których są angażowani prawie wszyscy. W mojej pracy były to konwersacje z tematu dotyczącego współdziałania działu pracowniczego. Kiedy konwersacja zmienia się w chaos, szef bez wahania nakierowuje ją na odpowiedni temat.
Cele grupowe
Członkowie grupy doskonale znają oraz są zaangażowani w czynności i realizuja zaplanowane efekty działu pracowniczego. We właściwym momencie wprowadza się efektywną burzę mózgów o zamierzeniach i efektach pracy, co powoduje, iż ludzie mogą się utożsamiać z grupą pracowników.
Komunikacja
Pracownicy szanują siebie nawzajem. Konwersacja nie obrazuje przechodzenia po rożnych sprawach. Każdy członek grupy zostaje doceniony. Członkowie zespołu nie boją się „zaryzykować” oraz opisać twórczą myśl, nawet gdy bywa ona strasznie dziwna.
Brak nieporozumień
Zespół dobrze zażegnuje konflikty. Precyzyjnie bada się racje i szef działu chce wymyslić przyszłe działania. Ci, którzy wyrażają sprzeciw, nie chcą zdominować grupy albo wzniecać wrogość. Jeśli nie zgadzają się, wtedy zwyczajnie wyrażają odmienne zdanie.
Tyle menedżerskich wniosków.
Autor: Henryk Falenty
I JESZCZE JAK ZAWSZE TROCHĘ CIEKAWYCH DANYCH ODNOŚNIE INTEGRACJI Z MINIONEGO MIESIĄCA:
– Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma zajęć : spotkania i aktywności wyprawowe ze znanym podróżnikiem
– Najwyżej wycenione w testach po warsztacie zadania – opinie uczestników: scenariusz społeczny
– Przeciętna wielkość grupy zajęciowej: dwieście osób.
– Optymalne dla klienta dni tygodnia na konferencję: końcówka tygodnia.
– Najczęściej zamawiana część kraju: okolice Zegrza

ŹRÓDŁO: Training Projects
Funkcjonujemy jako grupa trenerów z sporym stażem na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach ale równolegle certyfikacjami związanymi z turystyką kwalifikowaną, co daje nam szansę na prowadzenie projektów w formie plenerowej, łącząc rozwój zespołów z grami outdoor. zatrudnieni u nas trenerzy to także znani himalaiści i polarnicy i inspirujące osobowości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s